1 דקות קריאה

אתם מרגישים שמיציתם את התחום בו אתם עוסקים, חשוב לכם להתפתח בתחום תעסוקתי, אבל המחשבה להתחיל ללמוד תואר חדש מעייפת אתכם? אז יש אפשרויות לשנות כיוון תעסוקתי ולפתח קריירה שנייה בעזרת אבחון וחשיבה משותפת ומציאותית על תכנית עתידית.
שינויי כיוון לא חייב להיות קיצוני, לפעמים ניתן לבחון אפשרויות הקרובות לתחום בו עסקנו . לדוגמה: העיסוק הנוכחי הוא בעיצוב גרפי? ניתן לשקול לעבור לעיצוב פנים. בכל תחום יש כמה כישורים שיכולים להיות שימושיים גם לתחום אחר.
חשוב להבין כי שינויי לא קורה ביום אחד והוא תהליך שלוקח זמן. את התהליך נוכל לעבור ביחד. לנהל שיחה ממוקדת שתצליח להוציא החוצה מידע לא רלוונטי שעשוי לבלבל אתכם, או לגרום לכם לקבל החלטה שלא מגיעה מהמקום הנכון. ולעומת זאת לבחון את הכישורים והמיומנויות שלכם אותם ניתן לחזק ולמנף לקראת התפקיד הבא.
טיפ חשוב:
במקום לחזור לספסל הלימודים, להשקיע הרבה זמן וכסף, חפשו קורסים שיכולים לתת לכם את ההכשרה המקצועית הנדרשת כלומר: קורס הנה"ח (סוג 1-2, 3, מדופלם) או חשב שכר. זה קורס היכול להכשיר אתכם מקצועית ומיד בסיומו תוכלו להתחיל לעבוד. זו רק דוגמה אחת ויש עוד תחומים רבים בהם ניתן ללמוד ולהתקדם .
אם התחום שאליו אתם מכוונים לא דורש מכם להתחיל לגמרי מאפס, או שהוא תחום שאפשר ללמוד את כולו באינטרנט, עם נחישות ותכנית מסודרת אפשר לעשות את זה.
לסיכום, שינוי קריירה לא חייב להיות בגדר "שחור או לבן". אתם לא חייבים לעזוב הכל ולהתחיל את הקריירה מההתחלה, או להתמסר למסלול לימודים ארוך. העולם היום גמיש יותר מאי פעם ומאפשר לנו מעברים גמישים יותר מתחום לתחום.

גפנית מזרחי - יועצת קריירה